Analiza kryminalna

Analiza kryminalna

Analiza, ocena i interpretacja informacji jest procesem przetwarzania informacji opartym na logicznym i kreatywnym sposobie myślenia, którego celem jest uzyskanie ustaleń (podstaw do wszczęcia dochodzeń, śledztw lub innych spraw prowadzonych przez detektywów) umożliwiających dalsze działania. Praca ta oparta jest w swej istocie w głównej mierze na realizacji procesów przetwarzania informacji.

Najważniejszym elementem w pracy analityka kryminalnego jest wizualizacja wyników (np. w formie wykresów, tabel, wykazów itp.). Wizualizacja wyników nie jest jednak celem samym w sobie, lecz narzędziem wspomagającym analizy. Kompetentnie wykonany wykres analityczny przedstawia wiele informacji zawartych w licznych kartach akt sprawy i „ukrytych” w wielu tomach. Wykres wnosi niejednokrotnie nowe spojrzenie na sprawę oraz ułatwia zrozumienie wielu zawiłych kwestii, których interpretacja jest utrudniona w przypadku stosowania tradycyjnych metod np. odczytywania materiału.

Wykresy powiązań odzwierciedlają szereg informacji dotyczących związków dających się wyodrębnić w materiałach, ukazując zarówno liczbę, jak i charakter powiązań pomiędzy osobami i organizacjami (towarzyski, rodzinny, przestępczy związany z jakimś wydarzeniem itp.). Głównym celem tego typu wykresów jest przedstawienie struktury, hierarchii i roli poszczególnych podmiotów. W znacznym stopniu ułatwia to zrozumienie poszczególnych zależności i daje możliwość wytypowania dodatkowych elementów i wersji, które nie wynikają w sposób jednoznaczny ze zgromadzonych materiałów sprawy. Wykresy przepływów stanowią niezwykle przydatne narzędzie do wizualizacji danych uzyskanych z różnych źródeł (wielokrotnie liczących tysiące rekordów, np. połączenia telefoniczne, transakcje bankowe, ruchy w sieci Internet), a następnie ich przetwarzania do postaci interesującej zleceniodawcę.

Masz jakieś pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

Nasza profesjonalna agencja detektywistyczna świadczy wszechstronne usługi – od spraw rozwodowych i kryminalnych po śledztwa gospodarcze.

Dane kontaktowe

NASZA CAŁODOBOWA INFOLINIA

+48 888 832 832

Skontaktuj się

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.